Ubranka dziecięce – nowe czy używane?

Kiedy dziecko rośnie, zużywa bardzo dużo ubranek. Zakup wszystkich rzeczy stanowi dla wielu rodziców bardzo duży wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zakupem używanych rzeczy.

Oczywiście najłatwiej jest, kiedy mamy kilkoro dzieci i młodsze rodzeństwo może nosić ubranka po starszym. Takie rzeczy są często nadal w dobrym stanie i nie zdążyły nawet jeszcze wyjść z mody, więc nie ma sensu ich wyrzucać. Gorzej jeśli mamy tylko jedno dziecko, dwoje dzieci innej płci, lub nasze pociechy dzieli duża różnica wieku. W takiej sytuacji można zastanowić się nad zakupem używanych ubranek dziecięcych od innych matek. Na pewno można wziąć pod uwagę takie rozwiązanie w przypadku niemowląt, które rosną w błyskawicznym tempie i często nie można zdążyć z kupowaniem im odpowiednich śpioszków we właściwym rozmiarze.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku dzieci w wieku szkolnym. Takie dzieci każdego dnia prezentują się w rówieśnikom i w ich sytuacji noszenie do szkoły używanych rzeczy może być przyczyną skrępowania i wstydu. Co zatem robić? Na pewno lepiej kupić mniej ubranek, ale za to lepszej jakości. Najlepszym rozwiązaniem jest robienie przemyślanych zakupów i inwestowanie jedynie w rzeczy, które są naprawdę potrzebne, a także zapewnią dziecku wygodę i dobre samopoczucie w szkole.