Uczymy dziecko zdrowego stylu życia

Coraz więcej mówi się o tym jak ważny jest zdrowy styl życia. W każdy mieście działa wiele siłowni, wiele osób interesuje się zdrowym odżywianiem. Co można zrobić, aby przekonać nasze dziecko, że dbanie o zdrowie to przede wszystkim profilaktyka, o której trzeba pamiętać każdego dnia?

Tak naprawdę trudno jest wytłumaczyć kilkulatkowi, dlaczego musi dzisiaj zjeść brokuły, żeby być zdrowym i silnym za dwadzieścia lat. Dzieciom bardzo trudno jest myśleć w tak odległej perspektywie czasowej. Dużo bardziej skuteczną strategią jest wyrabianie zdrowych nawyków i po prostu dyscyplina. Należy przede wszystkim ograniczyć ilość słodyczy, które dajemy dziecku i przygotowywać posiłki tak, żeby zawsze zawierały warzywa i owoce. Bardzo ważna jest także aktywność, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Warto wymyślać rodzinne zajęcia takie jak wspólne spacery, wycieczki rowerowe, czy po prostu lepienie bałwana. Jest to doskonała zabawa, która jednocześnie pozwoli maluchowi docenić przyjemność z ruchu na świeżym powietrzu.

Zdrowa dieta i sport nie muszą być kolejnym uciążliwym obowiązkiem, któremu musi sprostać dziecko. Mogą być czymś naturalnym i przyjemnym. Warto zainwestować trochę czasu w wyrabianie tych nawyków, ponieważ zaprocentują one w przyszłości i na pewno pomogą dziecku uniknąć wielu problemu ze zdrowiem.