Urządzamy pokój dla dziecka

To jak urządzimy pokój dziecięcy będzie zależało od kilku różnych czynników. Przede wszystkim ogromne znaczenie ma wiek malucha. Dla dzieci w wieku szkolnym należy przygotowywać odpowiedni kącik służący do nauki. Maluchy będą natomiast potrzebowały odpowiedniej przestrzeni do zabawy. Prawdziwym wyzwaniem jest urządzenie pokoju przeznaczonego dla dwójki dzieci w różnym wieku. W takim przypadku trzeba pogodzić bardzo różne potrzeby.

Przygotowanie pokoju dla dziecka będzie więc wymagało na pewno zainwestowania w odpowiednie meble. Jak już zostało wspomniane meble muszą być dopasowane do potrzeb malucha. Nie mogą być na przykład zbyt wysokie lub duże. Na pewno trzeba także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Meble powinny być stabilne i nie mogą się na przykład przewracać. Dziecko powinno mieć wystarczająco dużo miejsca na swoje rzeczy, na przykład półki na zabawki i książeczki. Dziecko w wieku szkolnym powinno mieć miejsce na przybory szkolne, a także wygodne biurko przy którym może odrabiać lekcje. Jeśli pokój jest dzielony przed dwoje dzieci warto wyraźnie zaznaczyć, która część należy do kogo.

W pokoju dziecka powinny dominować przyjemne kolory, nie można jednak używać zbyt ostrych, wyrazistych barw, które będą rozpraszać malucha. Takie odcienie mogą powodować problemy z koncentracją i zasypianiem.