Wyprawa z dziećmi do zoo

Zoo to jedno z najbardziej atrakcyjnych dla dzieci miejsc. Można zrobić tam naprawdę długi spacer, przy okazji ucząc się czegoś o zwierzakach i nawiązując z nimi niezwykłą więź porozumienia. Niezależnie czy w zoo znajdują się zwierzęta egzotyczne, czy też jest to zwierzyna leśna, dzieciaki zawsze będą zainteresowane oglądaniem ich i obserwowaniem ich życia. Zwierzęta mają w sobie coś magicznego w odbiorze dzieci, żyją i poruszają się, ale nie są człowiekiem. Wiele dzieci chciałoby mieć własne zwierzątko, ale czasami warunki nie pozwalają na to, by takie zwierzątko mieć u siebie w domu. Przechadzki do zoo uspokajają wtedy dziecko i i tak uczą wystarczająco na temat życia i śmierci oraz troski o inne stworzenia i gatunki. Jeżeli w zoo istnieje możliwość wykupienia jedzenia do karmienia zwierzątek skorzystajcie z takiej możliwości i pozwólcie dziecku karmić zwierzątka. To niezwykła nauka dla dziecka i okazja, żeby zobaczyć jak dzieci radzą sobie w kontakcie ze zwierzętami, czy odczuwają wobec nich empatię, czy rozumieją, że zwierzęta są głodne i chcą jeść, czy raczej je maltretują. To świetny moment, żeby wyczuć czy należy nasze dziecko w kwestii psychologicznej jeszcze edukować i wychowywać, czy wykonaliśmy wystarczające działania i nasze dziecko jest wzorowym opiekunem naszych młodszych braci.