Wyprawka do szpitala – ubranka

Przyjście na świat dziecka to bardzo emocjonujący moment, na który trzeba się odpowiednio przygotować. Ze sobą do szpitala trzeba wziąć odpowiednią wyprawkę, która powinna zawierać między innymi ubranka.

Jakie ubranka będą potrzebne dla noworodka? Oczywiście przede wszystkim śpiochy i koszulki. Najlepiej jeśli będą zrobione z naturalnych materiałów takich jak bawełna, które nie będą drażnić bardzo delikatnej skóry nowo narodzonego dziecka, nie spowodują alergii i pozwolą skórze oddychać. Należy również unikać zbędnych ozdób. Wyprawka dla noworodka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego pod względem dekoracji najlepiej postawić na minimalizm. Dobrym pomysłem jest także zabranie kilku ubranek różniących się nieco pod względem rozmiaru, dzięki czemu dopasujemy idealne śpioszki dla dziecka. Oczywiście wszystko powinno zostać wyprane w wysokiej temperaturze i wyprasowane, powinno czekać spakowane w torbie na chwilę, kiedy pojawią się pierwsze skurcze.

Ubranka należy dobrać także do pory roku. Latem i wiosną lepiej zainwestować w trochę lżejsze ubranko. Dziecko nawet latem będzie potrzebowało czapeczki na główkę, ale nie musi być ona bardzo gruba i ciepła. Zimą lepiej zaopatrzyć się w dużo porządniejszą, grubą, ciepłą czapkę, która dobrze ochroni główkę dziecka przed zimnem.