Zabawki do kąpieli

Kąpiel nie musi być kolejnym rutynowym obowiązkiem, może stać się okazją do świetnej zabawy. Dzieci uwielbiają się pluskać w wodzie i można dostarczyć im dodatkowych atrakcji dzięki odpowiednim zabawkom.

Na rynku bez problemu znajdziemy bardzo duży wybór różnego rodzaju zabawek, które świetnie nadają się do kąpieli. Wśród nich znajdują się także zabawki edukacyjne, w tym nawet książeczki odporne na działanie wody. Oczywiście można także kupić różnego rodzaju sikawki i inne zabawki służące do polewania się i pryskania wodą. Być może po takiej kąpieli będziemy mieli trochę sprzątania, ale jest to okazja do świetnej zabawy.

W jaki sposób wybierać dobre zabawki do kąpieli? Oczywiście trzeba wybierać tylko te produkty, które posiadają niezbędne atesty. Zabawka powinna być dopasowana do wieku dziecka oraz dosyć odporna na intensywne użytkowanie. Warto także obserwować malucha i sprawdzić jaki rodzaj zabawy najbardziej lubi i co sprawia mu największą przyjemność. Dzięki temu dobierzemy zabawki, które sprawią najwięcej radości. Nie ma też sensu przesadzać z ich ilością – w końcu ile zabawek naraz wejdzie do wanny? Zabawki na pewno przydadzą się jeśli dziecko nie lubi kąpieli lub marudzi przed pójściem spać – będzie to dodatkowa atrakcja, która zachęci malucha do dyscypliny, pomoże wyrobić nawyk.