Zdrowe desery dla dziecka

Czy można dawać dziecku deser każdego dnia? Odpowiedź brzmi tak, ale pod warunkiem, że będą to desery zdrowe, które dostarczą ważnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju malucha. W jaki sposób przygotowywać zdrowe desery dla dziecka, które będą mu smakować?

Przede wszystkim doskonałym pomysłem jest wykorzystanie owoców. Są one oczywiście znacznie zdrowsze od słodyczy, jednocześnie ich słodki smak przypadnie do gustu dzieciom. Owoce można łączyć na przykład z jogurtem lub galaretką. Warto także sięgać po orzechy, które są źródłem wielu ważnych składników pokarmowych wspomagających prawidłowy rozwój dziecka.

Czego unikać? Odpowiedź na to pytanie wydaje się dosyć oczywista – słodycze na pewno nie są zdrowym uzupełnieniem diety. Trzeba jednak pamiętać, że jest wiele produktów, które wydają się zdrowe, ale wcale takie nie są. Na przykład wszelkiego rodzaju jogurty i serki owocowe zazwyczaj tak naprawdę zawierają bardzo mało owoców, a za to dużo cukru. Najlepiej zastąpić jest domowym jogurtem, jego przygotowanie jest bardzo proste, a taki deser będzie dużo zdrowszy dla malucha w każdym wieku. Na pewno należy więc unikać produktów, które zawierają duże ilości cukru. Trzeba także uważać na tłuste i słone przekąski, którymi niestety dzieci lubią zastępować pełnowartościowe posiłki.