Żeń-szeń – czy można stosować go u dzieci?

Żeń-szeń to roślina od tysięcy lat jest wykorzystywana jako środek wzmacniający organizm. Pozytywny wpływ żeń-szenia można zauważyć jedynie pod warunkiem systematycznego przyjmowania suplementów. Trzeba pamiętać, że jednorazowa kuracja przy użyciu tej rośliny nie powinna trwać dłużej niż 2 miesiące, w przeciwnym wypadku zachodzi ryzyko rozwoju tak zwanego zespołu żeńszeniowego.

Czy żeń-szeń można podawać dzieciom? Oczywiście tak. Należy jednak brać pod uwagę, że jest to roślina o dosyć silnym działaniu, dlatego trzeba pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze u dzieci należy stosować jedynie suplementy przeznaczone specjalnie dla ich grupy wiekowej. Po drugie trzeba się ściśle trzymać sugerowanych dawek takiego suplementu. Tak jak już zostało wspomniane jednorazowa kuracja żeń-szeniem nie powinna nigdy trwać zbyt długo, ponieważ może spowodować negatywne skutki dla organizmu. Jest to prawdziwe również w przypadku dzieci.

Jakich efektów można się spodziewać w przypadku podawaniu dzieciom żeń-szenia? Takie suplementy doskonale wpływają na poprawienie odporności, a także wzmacniają cały organizm. Pomogą dzieciom, które często czują się zmęczone oraz mają problemy z koncentracją na nauce. Po kuracji żeńszeniowej dziecko nabierze więcej energii oraz będzie rzadziej zapadać na różne choroby.