Zimowe zabawy z dzieckiem

Zima to świetny czas na urządzanie różnych zabaw razem z dziećmi. Można w tym czasie wybrać się do parku lub wykorzystać przydomowy ogród. Co robić, kiedy spadł śnieg?

Jedną z najbardziej popularnych zabaw, w którą można zaangażować dzieci, jest lepienie bałwana. Bałwan nic nie kosztuje, a może dostarczyć dużo zabawy. Dzieci z pewnością zaangażują się w lepienie i będą dumne z osiągniętych efektów. Innym sposobem na aktywne spędzanie czasu w czasie zimy jest jeżdżenie na sankach. Oczywiście trzeba w tym przypadku pamiętać o bezpieczeństwie – dzieci powinny zjeżdżać tylko w odpowiednich miejscach, gdzie nie grozi im wypadek. Dobrze jeśli w pobliżu znajduje się park z górkami do zjeżdżania. Sanki nie są drogie, a dostarczą wielu godzin świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Tradycyjną zimową zabawą jest rzucanie śnieżkami. W taką zabawę może zaangażować się cała rodzina. Jest ona prosta i jednocześnie daje okazję do dużej ilości śmiechu.

Oczywiście nie zawsze dopisuje pogoda. Kiedy za oknem panuje plucha, nie ma śniegu, można zostać w domu i w ten sposób spędzić razem czas. Niestety coraz częściej siedzimy zapatrzeni w ekrany i monitory, zamiast tego lepiej zdecydować się na różne gry, na przykład planszowe lub słowne. Jest to dobry sposób na interakcje z innymi członkami rodziny i przyjemne spędzenie czasu.