Zwierzęta klatkowe w pokoju dziecka

Dzieciaki chcą mieć zwierzaka. Czasami nie mamy warunków na trzymacie kota czy psa w domu, a dziecko nadal upiera się przy swoim i w sumie wiemy, że dziecko nauczy się prawdziwej odpowiedzialności za drugie stworzenie. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są zwierzęta klatkowe. Pamiętajmy jednak o tym, że sprezentować takie zwierzę dopiero dziecku które potrafi się nim zajmować, tak żebyśmy my, rodzice, mogli tylko podglądać czy dobrze to robi. Przy zwierzętach klatkowych jest bardzo dużo zachodu, ze względu na to, że klatki trzeba często czyścić, zwierzęta te nie wiedzą gdzie defekują, oddają kał po całej klatce, trzeba go zbierać codziennie. Dodatkowo takie zwierzęta są jednak wybredne co do jedzenia, bardzo często spożywają więcej niż jeden rodzaj karmy, wtedy trzeba się bawić w dobieranie ilości składników odżywczych. Zwierzęta klatkowe jednak są trudne też po jeszcze jednym względem, są to zwierzaki żyjące krótko Dziecko bardzo szybko pozna co to śmierć, że trzeba chodzić do lekarza. To bardzo ucząca sytuacja życiowa, ale tez niektóre dzieci bardzo źle sobie z nią radzą. Polecamy, aby zwierzątko klatkowe pojawiało się w domu dopiero wtedy, kiedy dziecko jest już dojrzalsze lub miało wcześniejszy kontakt z jakimkolwiek zwierzęciem i rozumie, że trzeba się futrzakami opiekować.